Як підібрати слухові апарати
При виборі марки і моделі слухових апаратів вам слід враховувати свої потреби, бюджет і необхідні вам додаткові характеристики. Це завдання може виглядати надзвичайно складною, однак наше керівництво допоможе вам прийняти вірне рішення.
Купуючи слухові апарати, важливо ретельно розглянути наявні варіанти і визначити ваші потреби. Фахівці слухопротезування можуть надати вам цінну інформацію, яка допоможе прийняти рішення. Проте, якщо ви заздалегідь підготуватися до консультації, це полегшить процес вибору для всіх, включаючи вас.
Якщо ви не знаєте, з чого почати, то можна взяти за основу базові рекомендації з цього керівництва - вони допоможуть в подальшому пошуку інформації про можливі варіанти слухових апаратів.
Різні моделі слухових апаратів
Серед кількох типів різних слухових апаратів ви можете вибрати найбільш підходящий в залежності від ваших вимог до слухового апарату і можливих форм-факторів. Ці типи / моделі виробів відрізняються за розміром, проте основна відмінність полягає в способі їх застосування. Деякі з них представляють собою внутрівушні слухові апарати, в той час як інші розміщуються за мочкою вуха. При різних видах порушень слуху потрібно застосування різних моделей слухових апаратів, тому не всі існуючі варіанти можуть підійти особисто вам. Проте, якщо ви будете мати інформацію про кожного з них, це допоможе прийняти вірне рішення, коли доведеться вибирати між двома або кількома моделями.
BTE, або завушний слуховий апарат. Це найменш компактний і найбільш поширений тип слухового апарату. Існують міні-моделі завушних слухових апаратів, однак в будь-якому випадку такий апарат розміщується за вухом, а сполучна трубка проходить через верхню частину вушної раковини. Переваги: простота настройки, численні функції і можливість застосування при порушеннях слуху тяжкого ступеня. Недоліки: громіздкі, можуть викликати відчуття закладеності вуха.
ITE, або внутрішньовушних слуховий апарат. Такі апарати розміщуються в вушній раковині і частково блокують вхід в зовнішній слуховий прохід. Вони відрізняються більшою компактністю, ніж завушні слухові апарати, хоча в деякій мірі більш помітні. Переваги: простота установки і відносно гнучкі настройки. Недоліки: візуально помітні і менш потужні, ніж більшість моделей завушних слухових апаратів.
ITC, або внутрішньоканальний слуховий апарат. Модель, аналогічна внутрішньовушних слухового апарату, але ще більш компактна. Даний слуховий апарат розміщується безпосередньо в зовнішньому слуховому проході. Переваги: щодо непомітний, менш виражене відчуття закладеності вуха при використанні. Недоліки: дискомфорт, короткий термін служби батареї і труднощі при отриманні.
CIC, або глубококанальний слуховий апарат. Це найбільш компактні слухові апарати. Згідно своїй назві, вони повністю розміщуються всередині вуха. Переваги: практично непомітні, велика ступінь придушення акустичного зворотного зв'язку в телефоні і шуму вітру. Недоліки: труднощі при налаштуванні, менша кількість функцій і короткий термін служби батареї.
RIC, або слуховий апарат з виносним ресивером. Дані слухові апарати, також відомі як апарати з ресивером в вусі або в каналі, відрізняються більшою компактністю в порівнянні з моделями завушних слухових апаратів, однак при цьому характеризуються більшою простотою в обігу і широким розмаїттям високотехнологічних функцій. Вони зручно розміщуються за вухом, але, на відміну від завушних слухових апаратів, динамік (або «ресивер») апарату з виносним ресивером розташований на кінці тонкого дроту, що забезпечує неперевершену якість сприйняття звуку при зниженому споживанні енергії.
SLIM-RIC, або слуховий апарат з виносним ресивером і тонким літій-іонним акумулятором. Дані слухові апарати являють собою нову унікальну конструкцію, розроблену компанією Signia. Вони працюють так само, як звичайні слухові апарати з виносним ресивером, проте відрізняються більшою компактністю, що повністю змінює уявлення про зовнішній вигляд і відчуття при використанні слухового апарату.
Вироби з функціями CROS або BiCROS дозволяють людям з незворотною втратою слуху в одному вусі чути все, що відбувається навколо за рахунок прийому звуку з боку чує вуха і його передачі в слуховий апарат в іншому вусі.
Додаткові функції
Залежно від обраного вами слухового апарату, ви зможете також вибрати його колір, функції та інші індивідуально настроюються характеристики. Інформація про деякі функції представлена нижче. Як уже згадувалося, не всі ці функції сумісні з будь-яким слуховим апаратом.
Шумозаглушення. Дана технологія не завжди працює безвідмовно, проте в цілому забезпечує придушення фонового шуму, що дозволяє вам краще сприймати мову.
Спрямовані мікрофони. Підсилюють звуки, джерело яких знаходиться перед вами, щодо звуків, джерело яких знаходиться за вами, що покращує просторове сприйняття.
Акумуляторні батареї. Слухові апарати з акумуляторною батареєю не вимагають заміни елемента живлення. Просто помістіть їх в зарядний пристрій в кінці дня.
Індукційна котушка. Індукційні котушки - це датчики, зчитувальні магнітні сигнали. Якщо сигнал сумісний зі слуховим апаратом, ви зможете підключатися до індукційних петель в конференц-залах, концертних залах і інших місцях.
Контроль навколишнього шуму. У багатьох слухових апаратах є встановлені режими, які підходять для оточуючих умов, наприклад, для тихої або галасливої обстановки.
Можливості підключення. Зазвичай має на увазі бездротове з'єднання зі смартфонами або телевізорами за допомогою Bluetooth, easyTek або інших технологій. Підключення також може відноситися до бездротового зв'язку між двома слуховими апаратами.
Дистанційне управління. Дозволяє налаштовувати такі параметри, як гучність, не витягуючи слухові апарати.
Прямий аудіовхід. Дозволяє безпосередньо підключатися до іншого джерела звуку, наприклад, до смартфону або телевізору.
Налаштування роздільної програмування. Запис даних і пам'ять забезпечують можливість програмування ваших слухових апаратів відповідно до своїх уподобань і навколишнім оточенням.
Синхронізація. Має на увазі застосування слухових апаратів спільно з додатками і допоміжними приладдям.
Як вибрати слуховий апарат?
Перший етап вибору слухового апарату - це вибір моделі. Він залежить від ступеня тяжкості і типу порушення слуху. Як тільки ви визначитеся з моделлю, можна переходити до вибору функцій.
Перш ніж придбати слухові апарати, з'ясуйте, які функції доступні і які з них потрібні особисто вам. Ні до чого витрачати гроші на всі функції, передбачені обраною моделлю слухового апарату, якщо в них немає необхідності. Наприклад, літній користувачеві, якому потрібен простий слуховий апарат, немає сенсу доплачувати за модель з можливістю Bluetooth-підключення.
Оцінюючи ту чи іншу функцію слухового апарату, подумайте, наскільки вона буде вам корисна. Коли ви разом зі своїм фахівцем слухопротезування визначте функції, які не мають великого значення, можна буде зосередитися на ваших індивідуальних потребах. На даному етапі допомога перевіреного фахівця слухопротезування особливо важлива, оскільки він може надати вам цінну інформацію і поділитися досвідом, який допоможе прийняти виважене рішення.
Як знайти фахівця слухопротезування?
Спеціаліст слухопротезування може запропонувати вам не тільки консультацію. Він може розповісти вам про слухових апаратах, продемонструвати, як працюють ті чи інші моделі, і навіть допомогти вам розставити пріоритети. Якщо вас цікавить конкретний слуховий апарат, фахівець запропонує вам наочну презентацію або можливість пробного використання. Якщо ви вже вибрали слуховий апарат або готові до пробного використання, фахівець допоможе вам з налаштуванням слухового апарату.
Якщо ви хочете знайти найближчого до вас фахівця слухопротезування, потрібно шукати серед заслуговують на довіру фахівців. Проте, простий пошук в Google не завжди видає найоптимальніші результати. Скористайтесь сервісом пошук найближчого магазину на сайті sluhnorma.com.ua працює за принципом телефонного довідника і GPS і дозволить знайти найближчих до вас потенційних постачальників послуг. Після цього ви зможете вибрати найближчий або найбільш зручний для вас магазин.
Незалежно від того, який слуховий апарат ви виберете, фахівець в слухопротезування забезпечить вам допомогу на всіх етапах, від прийняття рішення до підбору слухового апарату.